Daha kısa kadınlar kış aylarında tercih ettikleri bazı yanlış seçimlerden daha kısa görünür. Bu konuyu radarımıza aldık ve kadınların ne kadar kısa giyinmelerini istedik.

Elbisenin her kanının dolu ve formda olması hayalidir. Özellikle kısa boylu kadınlar bazı hususlara dikkat etmelidir. Bu aylarda kıyafetler daha kalın ve titrek olmalı, bu yüzden bir alarm olmalı. Bu adıma dikkat ederek yaratacağınız kombinasyonlara uzun bakmasanız bile, vücut oranınızı göstermiş olursunuz.

KADIN BU SEZONDA DİKKAT EDİLMELİDİR

– Anahtar nokta kat seçimidir. Üstünüzdeki kıyafetler size kısa göstermese de, bu aylarda giydiğiniz ceket tüm kombinasyonunuzu paramparça edebilir. Sezonun trendine rağmen, şişme ceketlerden uzak durmalısınız. Bu paltolar size hem kısa hem de şişman gösterebilir. Aynı zamanda, kürk modelleri sizin tarzınız değildir. Senden daha uzun ve zarif görünmek için, kemer kelepçelerini tercih etmelisin.

– Kış aylarında etek tercih etmek isterseniz mevsimin düz fakat düz olmayan eteklerini seçebilirsiniz. Etek uzunluğu kesinlikle bilek üzerinde durmalıdır ve eteğin altında yarı topuklu botlar kullanabilirsiniz. Üstte yarım kemerli bir pul alarak yarışın önünde olabilirsiniz.

– Kalıplardan uzak dur! Sezonun desenleriyle boğulmuş bir kombinasyon size hem daha kısa hem de düşük gösterecektir. Desenli parçaları genellikle aksesuarlarda veya çantalarda ve ayakkabılarda seçebilirsiniz. Bunun dışında, tercih ettiğiniz parçaların daha düz desenli olması gerekir.

– Geniş bacaklı pantolonlarda, 7 cm topuklu bir ayakkabı seçerek bacak yüksekliğinizi kesinlikle uzatmalısınız. Bacak uzunluğu, bel uzunluğundan daha önemlidir. Bacak uzunluğu genellikle son trendlerde belden hesaplanır.

– Blazer ceketler bu sezonun en sevdiğiniz kısmı olabilir. Ofis şıklığınızı ipte gelen ceketle yakalayabilirsiniz. Bel dikişli bu ceketler, bilekle biten kumaş pantolonlarla birlikte kullanılabilir.

– Spor ayakkabıları da dahil olmak üzere tercih ettiğiniz ayakkabıların yerinden çıkmış veya sivri olduğundan emin olun. Bu ayakkabı tarzı size en az 5 bardak uzunluğunda gösterecek.